PROMETNA UČILICA

Autor: Zora Čatipović, 19. 10. 2016.

Vrijeme je za prvi ispit 8. državnog natjecanja u poznavanju prometnih propisa. Ako je suditi prema rezultatima probnog ispita, očekuje nas vrlo interesantno natjecanje. U odnosu na ranija natjecanja promijenio se sustav vrednovanja, zato svakako dobro prouči nova pravila.

Prvi ispit se održava u četvrtak 20.10.2016. od 8:00 do 22:00 sati.

Ispit traje 15 minuta i sastoji se od 15 pitanja. Trinaest pitanja formom i sadržajem identično je pitanjima na vježbama. Četrnaesto je video pitanje, a petnaesto u formi memory igre.

Video pitanje se rješava tako da se nakon odgledanog videa (npr. neke prometne situacije) odabere točan odgovor. Video možeš pregledati više puta. U memory pitanju trebaš upariti prometne znakove s njihovim značenjem ili s istovjetnim znakom.

Ako točno odgovoriš na svih 15 pitanja, osvojit ćeš bonus bodove za brzinu. (Više u pravilima na   http://ucilica.skole.hr/pravila ).

Dio učenika je zaključao profil s pogrešnim podacima o razredu i odjeljenju. Molimo da pregledaš svoj profil i provjeriš svoje podatke. U slučaju potrebe kontaktiraj nas http://ucilica.skole.hr/kontakt   da ti otključamo profil kako bi ispravio podatke te kako ne bi bilo problema zbog eventualnog poništavanja rezultata ispita.

Ispit se ne može ponavljati. Od ukupno 10 ispita boduje se 6 najboljih. U slučaju da nisi zadovoljan/na ishodom ovog ispita (bez obzira na razloge), rezultat možeš popraviti u jednom od sljedećih ispita.

Pravo pristupa ispitu je iskorišteno čim je ispit pokrenut, bez obzira na rezultat i ishod.