9. DRŽAVNO NAJECANJE U POZNAVANJU PROMETNIH PROPISA

Autor: Zora Čatipović, 18. 10. 2017.

Natjecanje obuhvaća korištenje Prometne Učilice te se boduje pregled poučnih sadržaja, uspješnost u rješavanju vježbi te postignuće na 4 od 10 ispita koja zadaje Ministarstvo unutarnjih poslova RH.

Sutra, 19.10.2017. na rasporedu je prvi ispit.

Za sudjelovanje u natjecanju učenici trebaju imati AAI@EduHR korisničke podatke koje su već dobili ili mogu dobiti u svojoj školi. Natjecati se mogu i učenici koji su se samostalno registrirali na stranicama Prometne Učilice, a čije su podatke pregledali i verificirali učitelji iz njihovih škola.

Sadržaji učilice su dostupni na adresi http://ucilica.skole.hr/ .

Najtecanje je organizirano u tri kategorije:

• pojedinačno natjecanje učenika po uzrastima
  • natjecanje razrednih odjeljenja i njihovih voditelja
  • natjecanje škola

Natjecanje traje do 30. studenoga 2017. (do 12:00 sati), a najuspješniji učenici, razredno odjeljenje i njihov voditelj te 3 najsupješnije škole osvojit će vrijedne nagrade.

Nagrade za najuspješnije učenike (nagrade dobivaju najboljih pet učenika prvih, drugih,…,osmih razreda):

• prvo mjesto – smartphone
  • drugo mjesto – role
  • treće mjesto – vR naočale
  • četvrto mjesto – sportski ruksak
  • peto mjesto – eksterna baterija za mobitel

Nagrada za nauspješniji razred (i njihove prijatelje):

• jednodnevni izlet po izboru

Nagrada za voditelja najuspješnijeg razreda:

• tablet PC

Nagrade za 3 najuspješnije škole:

• laptop

Vjerujemo se da ćete potaknuti svoje učenike na uključivanje u natjecanje (riješite ispite pod satom informatike, za rješavanje ispita dovoljno je i 10 minuta), s ciljem edukacije što većeg broja djece osnovama prometne kulture, prometnim propisima i poželjnom ponašanju u prometu, a sve zbog smanjenja stradavanja djece u prometu.