MARTA DIDIĆ OSVOJILA ZLATNU PLAKETU NA FOTO-NATJEČAJU EKO-FOTKA 2018.

Autor: Zora Čatipović, 24. 5. 2018.

Naša učenica 6.a razreda, Marta Didić, osvojila je prvo mjesto i zlatnu plaketu za fotografiju "Jugo" u kategoriji  „Ovo nanosi bol našoj majci prirodi“.

Među fotografijama odabranima za izložbu još je jedna fotografija Marte  Didić, „Prosulo  je sunce zrake“  i  fotogafija  „Blistaju se rosne kapi“ Maje     Bartulović (7.b).

Čestitamo!!!

Projekt EKO-FOTKA provodi se u okviru međunarodnog programa eko-škola.
To je natječaj za učeničku eko-fotografiju koji se raspisuje na razini svih osnovnih škola Republike Hrvatske.
Pokrovitelj je  projekta Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.
Svrha je poticanje i razvijanje ljubavi za prirodne ljepote zavičaja, razvijanje kritičkog mišljenja prema tendencijama koje narušavaju prirodnu ravnotežu te osvješćivanje potrebe da je pojedinac dužan živjeti u suglasju s prirodom.
Projekt se počeo provoditi u školskoj 2001./2002. godini i od tada se redovito organizira.

Svrha natječaja je poticanje i razvijanje ljubavi za prirodne ljepote zavičaja, razvijanje kritičkog mišljenja prema tendencijama koje narušavaju prirodnu ravnotežu te osvješćivanje potrebe da je pojedinac dužan živjeti u suglasju s prirodom.

Marta Didić: "Jugo"

Maja Batulović: "Blistaju se rosne kapi"

Marta Didić: "Prosulo je sunce zrake"

Izvor: http://os-ferdinandovac.skole.hr/skola/eko_fotka