PROJEKT „ŽELIM JESTI ZDRAVO“

Autor: Lorena Kuvačić Roje, Tome Kovačević, 30. 10. 2018.

Učenici 3. b razreda sudjelovali su u projektu Želim jesti zdravo pod pokroviteljstvom grada Splita i u suradnji sa šefovima kuhinja mediteranskih i europskih regija (ŠKMER). U pratnji učiteljice i pedagoga išli su u kabinet ŠKMER-a. Tamo su upoznali zdrave namirnice (kupus, poriluk, rajčicu, luk, špinat…) te od njih uz nadzor i vodstvo kuhara pripremili zdravi obrok u tri slijeda. Podijeljeni u 4 skupine pripremili su kruščiće, toplo predjelo, glavni obrok i desert.

Učenici su uživali u izazovu pripreme obroka (pod [više] pogledajte slike), a naročito su bili ozareni kada su vidjeli rezultate svoga rada koje su na kraju slasno pojeli.