PROSLAVA DANA ŠKOLE

Autor: Zora Čatipović, 13. 6. 2019.

Ove godine naša je škola svoj dan, koji tradicionalno slavimo na blagdan Uzašašća, proslavila 30. svibnja u prepunoj velikoj dvorani, u ugodnom i veselom ozračju. Tomu su prvenstveno pridonijeli učenici naše škole predvođeni svojim učiteljima te, uz njih, i uzvanici koji su svečanost upotpunili svojim dolaskom.

Prvi dio ovog posebnog dana obilježen je školskom priredbom nakon koje su uslijedila sportska natjecanja.

Školska je priredba počela u 11 sati svečanom himnom Republike Hrvatske, a u izvedbi Školskog zbora. Poslije njih nastupio je Mali zbor s pjesmom „Moja škola“, iskazujući tom pjesmom ljubav prema svojoj školi.

Učenici 2. b razreda razveselili su prisutne simpatičnim igrokazom „Potraga za znanjem“, a onda su ostali učenici tog istog razreda izveli i recitaciju „Bit ću dobar iz inata“.

Zbor naše škole je nakon 2. b razreda otpjevao vrlo zanimljivu hrvatsku verziju pjesme „I will survive“, imena „Uz glazbu živim ja“, a nakon njih na pozornicu su došla dva treća razreda, s recitacijom „Škola, moj drugi dom“ (3. c) i sa živahnom rap pjesmom „Kad se male ruke slože“ (3. a).

Učenici 6. d razreda predstavili su prisutnima „Dječji memorandum nastavnicima“, po uzoru na UNICEF-ov tekst „Dječji memorandum roditeljima“.

Folklorna skupina plesala je poznati plesnu točku najpoznatije hrvatske opere, „Ero s onoga svijeta“, predstavivši se u tradicionalnom folklornom ruhu.

Za posebni dio ove svečanosti pobrinuli su se i učenici koji su se posebno istaknuli tijekom cijele godine, kako u školskim, tako i u sportskim uspjesima na županijskim i državnim natjecanjima, a kojima je ravnateljica Josipa Banić uručila nagrade i priznanja. Nagrađene u odbojci za osvojeno 1. mjesto bile su Dina Šestak, Lucija Perković, Renea Zubanović, Tea Jović, Ivona Mandalinić, Lucija Mladinić, Lara Nejašmić, Antea Šego, Tina Lovrinčević, Dora Kolovrat, Ljubica Rajčić, Ana Radić, Kristina Liović, Klara Ujević i Josipa Radman. Osim njih, nagrađeni za osvojeno 2. mjesto u odbojci bili su Roko Šego, Drago Šarić, Mateo Polić, Ivan Gudelj, Ante Čaljkušić, Ante Prodan, Ante Jerčić, Marin Družić, Josip Šimac, Paško Božić – Štulić, Toma Botica, Josip Bikić i Stipe Mušura. Za sudjelovanje u Svehrvatskom Ekološkom kvizu Lijepa Naša nagrađene su Lena Roglić (5. a), Ljubica Rajčić (6. d), Petra Vrca (7. a), Katarina Ševo (8. a). Sudionici Smotre projekata iz Građanskog odgoja i obrazovanja bili su učenici 3. c razreda, Marijeta Botić, Ivana Buljubašić, Andrea Gudelj i Ivan Leben. Pojedinačno nagrađeni bili su Gabrijela Drlje (5. a) iz Informatike (2. mjesto) te Toni Džalo (8. c) iz Tehničke kulture (1. mjesto na županijskom Natjecanju i 4. mjesto na državnom Natjecanju).

Poslije nagrađenih učenika glazbeno ozračje upotpunio je Zbor pjesmom „Malo mira“, a nakon njih proslavu ovog dana obogatili su i naši gosti plesnim točkama, Mažoretkinje grada Splita te plesna skupina Vruća čokolada.

Proslava svečanosti Dana Škole na kraju je upotpunjena školskom himnom „Dica sa Mejaša“ koju je otpjevao naš Zbor.

Nakon priredbe uslijedila su sportska natjecanja najmanjih i onih malo većih. Tako su se učenici nižih razreda natjecali u graničaru i nogometu, dok su učenici viših razreda odmjerili svoje snage u nogometu i odbojci, također i s učiteljima naše škole, čime su dodatno uljepšali i obogatili ovaj poseban dan.

Novinarska skupina