TERENSKA NASTAVA PETIH RAZREDA

Autor: Jadranka Sočo, Maria Buljubašić, Tome Kovačević, 11. 11. 2013.

Učenici petih razreda nedavno su sa svojim razrednicima, učiteljicama glazbenog i vjeronauka te učiteljem povijesti, posjetili veliki broj crkvica na Marjanu. Saznali su puno lijepih i zanimljivih stvari o njima. Pod više možete vidjeti slike i saznati koje smo sve crkvice posjetili.

Postoji dvanaest crkvica, a mi smo posjetili njih sedam i to: sv. Frane, sv. Luka, sv. Mikula, sv. Nikola, Gospe od Betlehema, sv. Jere i Gospe od sedam žalosti. U crkvi sv. Frane nas je doćekao Kapelan koji nam je govorio o povijesti crkve i samostana.

Crkve su sagradili kršćani, a liturgijsko slavlje se odvijalo na blagdane svetaca kojima je crkva posvećena. Bilo nam je jako lijepo, naučili smo dosta novog i svi smo se zajedno družili.

napisala: Maria Buljubašić

održat će se u srijedu, 24. travnja 2024., s početkom u 19:30 sati u maloj dvorani.