POZIV ZA SUDJELOVANJE NA SPLITSKOJ BICIKLIJADI UDRUGE SUNCE

Autor: Zora Čatipović, 18. 9. 2014.

Poštovani,

i ove godine, već tradicionalno, Udruga Sunce organizira biciklijadu koja će se održati 21.09.2014. u gradu Splitu u sklopu Europskog tjedna mobilnosti, a povodom Dana bez automobila.

Ovogodišnja biciklijada ima za cilj poboljšati status biciklista, ukazati na nedostatak biciklističke infrastrukture u gradu Splitu te također poslati poruku Jadroliniji o nerealno skupim cijenama karata za prijevoz bicikla na otoke.

Biciklijada starta u 16:00 ispred zgrade Banovine na zapadnoj obali. Pozivamo sve bicikliste da dođu barem pola sata ranije kako bi se na vrijeme zapisali i dobili broj kojim će sudjelovati na kasnijoj besplatnoj tomboli.

Prilikom prolaska biciklista koji sudjeluju na biciklijadi, ispred jadrolinijine zgrade u splitskoj luci, biciklisti će biciklističkim zvoncima simbolično zvoniti te na taj način poslati jadroliniji poruku o preskupim kartama za bicikle.

Ruta biciklijade: Obala kneza Branimira-Trumbićeva obala-Obala Hrvatskog narodnog preporoda-Obala kneza Domagoja-Katalinićev prilaz-Jadranska ulica-Bijankinijeva ulica-Pojišanska ulica-Dubrovačka ulica-Vukovarska ulica-Velebitska ulica-Žnjan-Spinčićeva ulica-Cvjetna ulica-Ulica Uvala Zenta

Na cilju biciklijade Udruga Sunce će organizirati prigodni program koji će početi u 17:00 sati. Svaki sudionik biciklijade imat će priliku okušati svoju sreću u tomboli ili biciklističkoj alci te osvojiti neku od odličnih nagrada.

Ovim putem vas pozivamo da svojim prisustvom uveličate ovogodišnju Splitsku biciklijadu kako bi brojem biciklista što bolje ukazali na problem nedostatka biciklističke infrastrukture u gradu Splitu.

Vidimo se na biciklijadi!

Udruga za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce

Association for Nature, Environment and Sustainable Development Sunce

Obala hrvatskog narodnog preporoda 7/III