EDUKATIVNI PROGRAM "KOMPOSTIRANJE"

Autor: Josipa Banić, 22. 12. 2014.

Edukativni program „Kompostiranje“ provodio se u našoj Školi od listopada do prosinca 2014. U okviru Programa provedeno je šest radionica za učenike te jedna radionica za nastavnike:

1.    „Uvodna radionica i što je to kompostiranje?“

2.    „Izrada kompostišta“

3.    „Kompostište! Kako će ovo funkcionirati?“

4.    „Kompostiraj i ti!“

5.    „Ja nastavnik“

6.    „I, kako je bilo?“

7.    „Integracija kompostišta u nastavu škole“

19. 12. 2014. održana je svečanost povodom završetka Programa. Svi sudionici dobili su diplome te se počastili zdravim sokovima i zdravim grickalicama.

Kako je teklo provođenje edukativnog programa „Kompostiranje“ pogledajte u priloženoj prezentaciji (prezentaciju izradila Udruga Sunce).

Edukativni program „Kompostiranje“ proveden je kao jedna od aktivnosti projekta „Sudjeluj u održivom razvoju“ koji je započeo u svibnju 2013. te traje do travnja 2015. Projekt provodi Udruga za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce, a partneri  na projektu su njemačka organizacija Deutscher fűr Umwelterziehung (DGU) Donator je njemačka zaklada Deutschen Bundesstiftung Umwelt (DBU). Projekt je sufinanciran od Ministrastva znanosti, obrazovanja i sporta, a provedbu Projekta podupire i Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.

Radionica za nastavnike

Priloženi dokumenti: