XIX. GRADSKO NATJECANJE MLADIH HRVATSKOG CRVENOG KRIŽA

Autor: Marita Čaleta, 26. 3. 2015.

Ovogodišnje Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa održalo se 14. ožujka 2015. u Osnovnoj školi Visoka u Splitu. Natjecanju u kategoriji podmlatka pristupilo je 9 ekipa, te 10 ekipa u kategoriji mladi.

Ekipu OŠ Mejaši činile su učenice 8. A razreda: Dora Prka – vođa ekipe, Nera Gudelj, Andrea Maslov, Antea Radić, Josipa Ujević i Sandra Juko. Učenicama je za jedan bod izmakao pokal za treće mjesto te su zauzeli visoko četvrto mjesto!

U prvom dijelu natjecanja, učenici su rješavali pisani test u kojem su trebali pokazati znanje o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom  Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima.

Nakon toga je uslijedila provjera znanja i vještina iz pružanja prve pomoći gdje su natjecatelji na dva radilišta trebali pravilno zbrinuti ozlijeđene pazeći na prioritet ozljeda te sterilnost materijala.