Obilježavanje Dana policije: na Rivi prezentirane policijske vještine, oprema i tehnika

Autor: Zora Čatipović, 29. 9. 2016.

Na splitskoj Rivi, u srijedu, 28. rujna s početkom u 10 sati Policijska uprava splitsko-dalmatinska, u sklopu obilježavanja Dana policije i blagdana svetog Mihovila, organizirala je prezentaciju vještina, opreme, vozila, naoružanja i drugih materijalno tehničkih sredstava kojima policija raspolaže u svom radu.

U suradnji s HAK-om i Biciklističkim klubom Marjan, održano je i natjecanje u spretnosti vožnje biciklom na kojem su sudjelovali i postigli odlične rezultate naši učenici: Mia Milković, Lana Tadić, Magdalema Mandalinić, Mladen Terzić,  Ante Laštre,  Marin Anđelić, Frane Gruica i Mihael Milardović.

Prezentacija je organizirana kako bi se uz obilježavanje Dana policije, građani upoznali s policijskom tehnikom i načinima rada, te da u neposrednom kontaktu s policajcima saznaju činjenice koje su ih zanimale vezano uz rad policije. Interes za prezentaciju građani su iskazali već od ranog jutra obilazeći info pultove, te su razgovarali s policijskim službenicima. Posebna interes iskazala su djeca koja su sa zanimanjem razgledavala opremu, ali su rado i razgovarali s policajcima. Djeca su posebno željela razgledati službeni motocikl, te opremu prometne policije, a posebna atrakcija bio je službeni pas Asija kojeg su sva djeca željela pogladiti. Službeni vodič pasa odgovarao je na brojna dječja pitanja vezano uz rad službenog policijskog psa. Tijekom trajanja prezentacije posjetitelji su mogli razgledati i službeno plovilo, službena vozila i motocikl. Posjetiteljima su podijeljeni i info materijali koji sadrže upute, ali i savjete za samopomoć, te su istima građanima prezentirani preventivni projekti policije.

Na info pultovima postavljenim na Rivi tehniku su prezentirali Specijalna jedinica policije, Interventna jedinica policije, Služba za očevide i kriminalističku tehniku, Odjel protueksplozijske zaštite, Postaje prometne policije i Postaje pomorske policije.

Prezentaciju opreme na Rivi pratio je zabavni program u kojem su,  uz klapu PU splitsko-dalmatinske „Sveti Mihovil“, nastupila djeca iz raznih plesnih klubova, dječjih zborova, udruga i organizacija koje rade s djecom.

Izvor: http://splitsko-dalmatinska.policija.hr/MainPu.aspx?id=245230