PREVENTIVNI PROGRAM "ZDRAV ZA PET"

Autor: Marita Čaleta, 6. 3. 2018.

Ministarstvo unutarnjih poslova, Ministarstvo zdravlja i Ministarstvo zaštite okoliša i prirode u želji da zajednički djeluju na području prevencije ovisnosti te podizanja razine javnozdravstvene svijesti kod djece osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta, provode zajednički projekta po nazivom Zdrav za 5. Projekt obuhvaća područja zlouporabe i ovisnosti o alkoholu i opojnim drogama, kockanju, igrama na sreću te zaštitu okoliša. ​

1.3.2018. osmaši  naše škole prisustvovali su predavanju na temu prevencija, ovisnost i zloupotreba alkohola. Riječ je o projektu Zdrav za pet koji je zaslužio podršku od četri ministarstva. Policijski službenik koji je vodio predavanje u našoj školi istaknuo je opasnosti kojima nam alkohol prijeti. Dao nam je do znanja da sitnicama (ili ih bar mi smatramo sitnicama) koje su posljedice alkohola uzrokujemo probleme u budućnosti. Iako smo već ranije upoznati sa većinom informacija, ovoga puta smo ih ozbilnije shvatili. Naime, policijski službenik na je naveo primjere iz svoje radne prakse da bolje shvatimo i što je još važnije, primjenimo poruku predavanja.

Gabriela Peljić (8.d)