SUDJELOVANJE NA MEĐUNARODNOM FESTIVALU STRIPA U GUNJI

Autor: Tome Kovačević, Ivana Gojsalić Boban, 24. 5. 2018.

Treći međunarodni festival stripa s temom „Ekologija“ organizirali su Udruga ljubitelja stripova StripOs, Osijek i Osnovna škola „Antun i Stjepan Radić“ Gunja.

Dvodnevna manifestacija namijenjena dječjem stripu održana je 27. i 28. travnja u već spomenutoj osnovnoj školi, gdje je postavljena velika  izložba stripova s natječaja.

Nagrađeno je 37 radova među kojima je i rad učenika 2.f razreda. Tako će učenici Lara Grlić, Mislav Milas, Tessa Muratović i Lucija Vrsalović biti nagrađeni tiskanom knjigom eko - bontona u stripu, kojeg možete pogledati pod [više].

Čestitamo vrijednim učenicima!

Od lipnja do rujna 2018. u sklopu akcije Ekološki dan izabrani stripovi iz Gunje bit će izloženi u više mjesta Republike Hrvatske. Na taj će način dječjoj kreativnosti kroz likovnu formu stripa svjedočiti velik broj ljudi koji će čitajući stripove promišljati i o značenju prirode.