PROMOTIVNA KAMPANJA – ODRŽIVO RIBARSTVO I AKVAKULTURA U HRVATSKOJ

Autor: Josipa Banić, 2. 10. 2018.

Ministarstvo poljoprivrede RH provodi promotivnu kampanju u obrazovnim ustanovama na nacionalnoj razini radi podizanja svijesti o održivom ribarstvu i akvakulturi u Hrvatskoj, odnosno provodi aktivnosti promocije domaćih proizvoda ribarstva i akvakulture,  kako bi se ovi proizvodi u budućnosti što više koristili u prehrani školske djece i postali značajan dio njihovih zdravih obroka.

U okviru ove kampanje Ministarstvo poljoprivrede je pripremilo promotivne pakete za osnovnoškolce i to za one koji su u rujnu krenuli u prvi razred. Paketi sadrže prerađene proizvode ribarstva te slikovnicu u kojoj je na slikovit način, pristupačan i prikladan djeci osnovnoškolskog uzrasta, ispričana priča o važnosti i potrebi konzumacije ribe i drugih proizvoda ribarstva i akvakulture kao sastavnog dijela zdrave prehrane djece.

Učenicima prvih razreda naše Škole uručeni su promotivni paketi.