POSJET OSMIH RAZREDA VUKOVARU – 2019.

Autor: Tome Kovačević, Božena Škarica, 2. 4. 2019.

Ministarstvo branitelja i Javna ustanova „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“ provode projekt „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“. Cilj projekta je učenje o vrijednostima Domovinskog rata i važnosti Bitke za Vukovar u obrani Republike Hrvatske.

Osmi razredi  su u pratnji svojih razrednica,  Zorom Čatipović, Ivanom Tokić, Nikolinom Smajić, psihologinjom Mladenkom Žuvan, knjižničarem Matijom Solvulj i  učiteljicom  povijesti Boženom Škarica posjetili Vukovar.

Pod [više] saznajte sve o našem dvodnevnom posjetu Vukovaru.

Tijekom dvodnevnog posjeta Vukovaru učenici uče o demokratskim procesima koji su doveli do stvaranja suverene i samostalne Republike Hrvatske te kako je ona obranjena u nametnutome ratu.

Prvoga dana učenici su poslušali  predavanja uz prezentacije: „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“ te čuli o značenju pojedinih akcija i operacija u obrani Vukovara, Nakon toga su,  uz stručno vodstvo,  obišli  Crkvu sv. Filipa i Jakova i MCDR Vukovar.

Drugog dana, učenici su obilšli memorijalne lokalitete: Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti; Kukuruzni put – „Put spasa“;  Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica ’91; Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata; Spomen-dom Ovčara; Masovna grobnica Ovčara;

Projekt je završio Školom mira i kvizom znanja na kojem su našu Školu predstavljali učenici Josip Kegalj  (8. B) i Nina Zec Orlović (8. B). Na Kvizu, naši su učenici pokazali najbolje znanje te osvojili prvo mjesto.