MARIJINI OBROCI

Autor: Tome Kovačević, Slavenka Barada, 19. 4. 2019.

Ušli smo u Veliki tjedan, iza nas je korizma. Ovu korizmu smo odlučili odvojiti 50 lipa dnevno, kako bismo na kraju korizme prikupljena sredstva poklonili djeci kojoj su ta sredstva potrebna za hranu. Uključili smo se u projekt „Marijini obroci“ unutar kojega smo prikupljenim sredstvima osigurali jedan topli obrok dnevno u toku cijele godine za 44 djeteta.

Pogledajte slike i pročitajte pod [više] kako smo obilježili završnu svečanost.

Završnu svečanost kojom smo obilježili projekt „Marijini obroci“ imali smo 12. svibnja u maloj dvorani. Gledali smo dio filma „Generacija nade“ u kojem smo vidjeli kako je taj projekt započeo te smo vidjeli svjedočanstvo mladića sa Haitija, Jimmy-ja. On je zahvaljujući Marijinim obrocima završio školovanje, a danas je ravnatelj jedne škole. Prije dvije godine je bio gost u Splitu.

Kao posebno iznenađenje svečanosti bilo je Jimmy-jevo javljanje u kojem je pozdravio našu školu i zahvalio za naš angažman u projektu koji je spasio i njegov život.

Čuli smo i svjedočanstva dvoje volontera iz „Marijinih obroka“ – Split: Antonije i Ivana. Oni su nas upoznali s radom te udruge i njihovim akcijama. Posebno su pričali o kuhinji u Libiji koju su izgradili i kojoj osiguravaju sredstva za hranu.

Osvijestili smo kako se može malim naporima napraviti velika djela. Korizmeno odricanje smo oživjeli dijeleći s drugima. To nas je ispunilo radošću i ponosom, te sada osnaženi možemo nastaviti put prema Uskrsu. Zahvaljujemo svima koji su se uključili u akciju.