UPISI U SREDNJU ŠKOLU - PREUZIMANJE PRIJAVNICA

Autor: Ivana Tokić, 9. 7. 2019.

Kao što je najavljeno, a sukladno Odluci o upisu, 10. srpnja 2019. godine u 12:00 sati zaključat će se liste prioriteta kandidata, te je od toga trenutka omogućen ispis prijavnica (razrednici osnovnih škola ispisuju prijavnice).
Prijavnice moraju potpisati kandidat i njegov roditelj/skrbnik te dostaviti razredniku u osnovnu školu do 12. srpnja.

U opravdanom slučaju, ako kandidat nije u mogućnosti potpisati prijavnicu, dovoljan je potpis roditelja/skrbnika. Ako ni roditelj/skrbnik nije u mogućnosti dostaviti potpisanu prijavnicu, potpisanu prijavnicu može dostaviti opunomoćena osoba (roditelj/skrbnik daje punomoć kod javnog bilježnika).

Nakon objave konačne liste poretka (13. srpnja 2019.), učenici sa svoga profila na portalu upisi.hr ispisuju upisnicu u srednju školu koju nose u odabranu srednju školu. Upisi u srednje škole traju u razdoblju od 15. do 19. srpnja, a škole same određuju točne datume za zaprimanje upisnica i dodatne dokumentacije unutar tog vremenskog razdoblja i objavljuju ih u natječaju te na svojoj mrežnoj stranici i oglasnoj ploči, stoga se učenici upućuju da prate web stranice odabranih škola.