PROSLAVA DANA ZAHVALNOSTI ZA KRUH I PLODOVE ZEMLJE

Autor: Tome Kovačević, Jadranka Sočo, Sandra Batarelo, Jasminka Martinić Cezar, 24. 10. 2013.

16.listopada se obilježava Svjetski dan hrane jer je na taj dan utemeljena Organizacija za prehranu koja se bori protiv gladi u svijetu i zato smo taj dan izabrali da slavimo u našoj školi Dan zahvalnosti za hranu koju imamo. Ove godine smo nastojali staviti naglasak upravo na zahvalnost i potaknuti djecu da doista budu zahvalni za sve što imaju. Za sami program su bile zadužene vjeroučiteljice sa učiteljicama razredne nastave i sa nastavnicom hrvatskog jezika. S.Rebeka je pokazala zanimljivu prezentaciju o djeci iz Afrike koja jedu samo jednom dnevno rižu ili puru.

Nakon toga je slijedio prigodni program s recitacijama koje su pripremile učiteljice Jasminka i Marina sa drugašima, a nastavnica Valerija sa sedmašima je prikazala igrokaz „Lijepo je što postojiš“. Program je završio sa pjesmom koju je vjeroučiteljica Jadranka pripremila sa šestašima „Neka te slave“.

Pjesmu su pratile gitarom i violinom što je cijelom programu dalo posebnu ljepotu. Nakon toga je don Mate blagoslovio hranu koju su djeca sa zahvalnošću blagovala. Svi su bili radosni i odlučili su da će više biti zahvalni za ono što imaju kad su vidjeli djecu iz Afrike i odlučili su se odricati kako bi pomagali siromašnoj djeci kroz ovu školsku godinu.

S.Rebeka

održat će se u srijedu, 24. travnja 2024., s početkom u 19:30 sati u maloj dvorani.