5. LISTOPADA - SVJETSKI DAN UČITELJA

Autor: Tome Kovačević, 5. 10. 2014.

Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. listopada. Taj je dan prigoda da se pokaže da je rad učitelja i nastavnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni. Cilj Svjetskog dana učitelja je mobilizirati podršku za nastavnike kako bi se osiguralo da će učitelji i dalje ispunjavati potrebe budućih generacija te podići obrazovanje na razinu društvene važnosti i izvući učitelje iz poluanonimnosti i dati im društvenu važnost koju zaslužuju.

Svim našim učiteljima želimo

Sretan dan učitelja !!!

Prigoda je to i za isticanje važnosti rada svih učitelja i nastavnika i njihov utjecaj na razvoj društva u cjelini, te da se naglasi važnost te profesije, ali i samog obrazovanja čiji su oni nositelji, stoga se taj dan obilježava u više od 100 zemalja svijeta, pa tako i u Hrvatskoj. Proglasio ga je UNESCO godine 1994. u spomen na isti datum 1966. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja.

"Dobro iskustvo s dobrim učiteljem ključ je dobrog učenja bilo čega."

W. Glasser

Izvor: http://www.skole.hr/veliki-odmor/kalendar?news_id=6319

održat će se u srijedu, 24. travnja 2024., s početkom u 19:30 sati u maloj dvorani.