Djeca rade tkanje u našoj školi

Autor: Mladenka Žuvan, 15. 3. 2018. 12:05

Trećaši u oviru dodatne nastave imaju radionice tkanja, šivanja, vezenja, kukičanja. Trenutno, učenici rade tkanje na osnovi sa okvirom, koje je izradio jedan tata. Voditeljica radionice je učiteljica Ivana Klarić.

Iskustva i istraživanja pokazuju da je povratak domaćinstva, te ručnog i iskustvenog rada u nastavu od ključne važnosti za mentalno zdravlje djece. Osim što se potiče kreativnost, koncentracija i smirivanje kod djece, također se uče praktične stvari koje trebaju u tijeku života, usavršava se fina motorika šake i prstiju i također, na taj način, se čuva  kulturna baština.

Kako na nižim, potrebno je i na višim razinama sveobuhvatnije uključiti ove aktivnosti u školski sustav.

SVEČANO OTVARANJE CENTARA IZVRSNOSTI SDŽ

Autor: Ivana Tokić, 22. 11. 2017. 08:00

U subotu 25.11.2017. upriličit će se "Svečano otvaranje CI SDŽ" koje će se održati u amfiteatru Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Splitu, Šoltanska 2.

Nakon provedenog testiranja, 12 učenika naše škole ostvarilo je status polaznika Centara izvrsnosti:

• Centar izvrsnosti novih tehnologija: Tomislav Grizelj
  • Centar izvrsnosti iz matematike: Kuzma Krstinić, Ljubica Rajčić, Dorotea Kegalj, David Rezić, Petra Vrca, Mia Peko Lončar, Jakov Markić, Josip Kegalj, Marija Franić, Toni Stanković i Marijan Jukić

Od srca čestitamo i želimo uspješan rad svim našim učenicima.

SUDOKU NATJECANJE

Autor: Ivana Tokić, 7. 11. 2017. 20:03

Natjecanje koje organizira Enigmatski klub "Božidar Vranicki" u suradnji s Hrvatskom MENS-om i Agencijom za odgoj i obrazovanje, Podružnica Split, održat će se u subotu, 25.studenog 2017. u 12:00 sati na FESB – u.

Natjecanje će se bodovati ekipno i pojedinačno. Ekipa broji četiri člana, svaki pojedinačno riješeni zadatak se zbraja za ekipu. Zadnji ekipni zadatak rješavaju sva četiri člana ekipe zajedno.

Zadatke s prethodnih natjecanja i online prijavnicu potražite na linku

JAVNI POZIV - CENTRI IZVRSNOSTI Vijest ima dokument u privitku

Autor: Tome Kovačević, 27. 10. 2017. 18:35

Prijave učenika i mentora za centre izvrsnosti su počele 24. listopada, a traju do 31. listopada 2017. u 23:59 sati.

Učenici se prijavljuju na provjeru znanja i sposobnosti za sudjelovanje u radu sva tri centra (matematika / informatika / nove_tehnologije). Prijavu popunjavaju elektroničkim putem.

Nakon prikupljanja podataka, obavit će se testiranja:

• za Matematiku: u III. gimnaziji Split (11. studenoga)
  • za Informatiku: u Elektrotehničkoj školi (4. studenoga)
  • za Nove tehnologije: u Tehničkoj školi za strojarstvo i mehatroniku (4. studenoga)

LINO VIŠEBOJAC U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Zora Čatipović, 18. 10. 2017. 09:27

U našoj smo školi 13. listopada 2017. godine imali čast ugostiti predstavnike Lina višebojca. Lino višebojac natjecanje je hrvatskih osnovnih škola u kojem se nagrađuje pravi, pozitivan, sportski duh.

Školu je potpuno zahvatila Lino „groznica“ - učenici su izradili navijačke transparente, uredili školu, naučili Lino himnu...

Gromoglasno navijanje zaorilo se dvoranom naše škole.

LINO VIŠEBOJAC U DALMACIJI

Autor: Tome Kovačević, 11. 10. 2017. 22:13

Osnovna škola Sv. Filip i Jakov domaćin je prvog ovosezonskog dalmatinskog Lino višebojca u četvrtak, 12.listopada. Već sljedećeg dana, 13. listopada Lino gostuje u OŠ Mejaši u Splitu.

Ponajbolji razredni predstavnici natjecat će se u trčanju, košarci, nogometu, rukometu, potezanju užeta i skoku u dalj. U tome će im pomagati proslavljeni hrvatski rukometaši i legende, Ivan Ninčević u Sv. Filip i Jakovu, a u Splitu Ivano Balić i Petar Metličić.

Lino višebojac, na kojem će učenici, osim sportskih, predstaviti i svoje talente u pjesmi, plesu, likovnom i literarnom stvaralaštvu, oba dana započinje u 12 sati u školskim dvoranama.

Radi zadovoljavanja različitih potreba i interesa učenika, školska ustanova organizira posebne izvannastavne aktivnosti.

Izvannastavne aktivnosti nisu obvezni dio učenikovog opterećenja, ali se mogu priznati učenicima kao ispunjavanje obveza u školi.

Izvannastavne sportsko-rekreativne aktivnosti

Izvannastavne sportsko-rekreativne aktivnosti organiziraju se u sklopu Školskog športskog društva „Mejaši“ za sve učenike od 1. do 8. razreda (učenike prosječnih sposobnosti, darovite učenike, učenike koji zaostaju za očekivanom razinom učenja) .

Prakticiranje izvannastavnih sportsko-rekreativnih aktivnosti pretpostavlja samostalnu odluku učenika i roditelja o uključivanju i odabiru jedne ili više ponuđenih vannastavnih sportsko-rekreativnih aktivnosti.

Odabir ponuđenih aktivnosti je izvršen i limitiran materijalno tehničkim uvjetima, osposobljenosti nastavnika TZK i interesom te potrebama učenika za sudjelovanje u pojedinim aktivnostima.

Globalni cilj izvannastavnih športsko rekreativnih aktivnosti u sklopu ŠŠD Mejaši je:

• uključivanje što većeg broja djece/učenika/sportaša u motivirajući sistem sportske edukacije
  • sprječavanje društveno neprihvatljivoga ponašanja
  • borba protiv pretilosti i hipokinezije sukladno s nacionalnoj strategiji borbe protiv pretilosti koju je usvojila Vlada RH.
  • Razvijanje osjećaja pripadnosti školi kroz sudjelovanje na sportskim natjecanjima i ostvarivanje sportskih rezultata

Nositelji plana, realizacije i odgovornosti po pojedinim sportsko-rekreativnim aktivnostima su nastavnici članovi stručnog aktiva TZK Mario Jelavić-Mitrović, prof. i Ines Klišknić, prof. u suradnji trenerima sportskih klubova partnera koji sudjeluju u realizaciji sportskih aktivnosti.

Naziv aktivnosti       spol   voditelj aktivnosti
Košarka M/Ž KK Adriatik
Nogomet M Mario Jelavić-Mitrović
Odbojka Ž Ines Kliškinić