> Eko škola

EkoLife -MANIFESTACIJA ZA UNAPRIJEĐENJE KVALITETE ŽIVOTA

Autor: Marita Čaleta, 22. 5. 2016.

Otpad nije smeće i u njemu postoji niz sirovina koje se mogu ponovo upotrijebiti. Odvajanjem otpada štitimo naš okoliš – istaknuo je župan Zlatko Ževrnja  u trgovačkom centru Mall Of Split na otvaranju trodnevne manifestacije "EcoLife", koja promovira unaprjeđenje kvalitete života.

Na manifestaciji je sudjelovala i naša Škola.

Učenici četvrtog, šestog i osmog razreda su na ovom događanju pokazali  razne prezentacije i radionice.

Učenici 4.d razreda (učiteljica Katija Lucić)  prezentirali su  program „Put zdravlja“.

Program „Put Zdravlja“ je proces neprestanog mijenjanja loših navika i usvajanja novih koje pridonose očuvanju našeg zdravlja.

Učenici podijeljeni u grupe imena H(r)ana, Dah, Hod, San, Zdravkići i Bolkići uče nas kako svojim svakodnevnim navikama i odnosom prema hrani, kretanju, disanju i spavanju sami utječemo na svoje zdravlje.

Učenici 6.d razreda (učiteljica Marita Čaleta) pokazali su kako promjena klime utječe na pčele i pčelarstvo prezentacijom „Pčele i globalno zatopljenje“.

Održane su i tri radionice:

Radionicu „Iskoristimo stare CD-ove na kreativan način“održali su učenici 6.d razreda.

Radionice „Tangram i mozgalice“

te „Izrada ogrlica od tkanine“ prezentirali su učenici 8.c razreda(učiteljica Adela Buljac).

Više o ovom događanju može se pogledati na stranicama Regionalniog centra čistog okoliša.