> Eko škola

"MI JEDEMO ODGOVORNO" -projekt

Autor: Marita Čaleta, 19. 3. 2017.

U sklopu projekta "Mi jedemo odgovorno" učiteljica Katija Lucić je sa učenicima 1.c razreda provela još jednu zanimljivu radionicu pod nazivom KUHAMO ZDRAVO (PRIPREMAMO ZDRAVE OBROKE).

Cilj radionice je razvijati svijest kod učenika o važnosti pravilnog pripremanja određene vrste hrane jer pravilnim  se pripremanjem hrane sačuvaju hranjive tvari i poboljšava se okus, te razvijati svijest o važnosti odabira ekološki uzgojenoh namirnica jer su one  boljeg okusa i imaju više hranjivih sastojaka od ostalih vrsta hrane.

OPIS RADIONICE:

Uz pmoć gosta g. Željka Petrovića, direktora Centara izvrsnosti George Mateljan i Udruge Zdravi grad iz Splita,  učenici su naučili mnogo o tome kakvu hrani kakvu trebaju jesti, ali i kako ju pripremati, te su uvidjeli  i drugačije načine pripremanja malih obroka i  isprobali nove okuse koji se temelje isključivo na bio proizvodima. Učenici su uživali pripremajući i užinavajući zdrave međuobroke.

Osnovna škola "Mejaši" Split / Mejaši 20, HR-21000 Split / www.os-mejasi-st.skole.hr / ured@os-mejasi-st.skole.hr