> Eko škola

DAN PLANETA ZEMLJE - 22.04.2013 g.

Autor: Tome Kovačević, Marita Čaleta, 29. 4. 2013.

Na natječaju „Prije i poslije“, kojeg organizira gradsko komunalno poduzeće „Čistoća“,  u suradnji sa udrugom „Sunce“, povodom obilježavanja Dana planete Zemlje, učenici O.Š. „Mejaši“ su osvojili 1. mjesto. Vrijednost osvojenog 1.mjesta je veća ukoliko se zna da je postignuto u konkurenciji između 18 projekata splitskih osnovnih škola.

Naši učenici su se prezentirali projektom kojeg su nazvali „Stop plastičnim vrećicama“ i pokazali da su odlični ekolozi. Za uloženi trud su osvojili jednodnevni izlet po vlastitom izboru izboru.

Osim sudjelovanja na navedenom natječaju, Dan planeta Zemlje je u O.Š. „Mejaši“ obilježen na više načina. Postavljen je Eko-pano, provedene su akcije skupljanja starog papira, te akcija“ 5 za 1“.

Akcijom „5 za 1“ se provodila zamjena 5 plastičnih za jednu platnenu vrećicu.

Učenicu su također sudjelovali i na Okruglom stolu u Knjižnici „Trstenik“, gdje su razmijenili  svoja iskustva sa učenicima osnovnih škola“Trstenik“ i „Mertojak“.  Također je bilo razgovora i o aktivnostima školskih zadruga i o radovima na uređenju školskih vrtova.