> Eko škola

Ekipa OŠ "Mejaši" pobjednik županijskog Ekološkog kviza "Lijepa naša"

Autor: Josipa Banić, 14. 2. 2011.

Ekipu OŠ "Mejaši" Split činili su učenici:

Matea Rubić - 5.B

Christian Šilović - 6. B

Klara Bosnić - 7. B

Ivana Topić - 8. A

11.veljače 2011. u Osnovnoj školi «Visoka» u Splitu održan je županijski Ekološki kviz «Lijepa naša». Kvizu je prisustvovalo 18 ekipa osnovnih škola Splitsko – dalmatinske županije. Nakon pismenog dijela natjecanja, po jedan predstavnik svake ekipe prezentirao je izrađeni projekt, a ostali učenici i niihovi mentori krenuli su u organizirani obilazak Salone. Projekt OŠ «Mejaši» pod nazivom «Spriječimo klimatske promjene!» prezentirala je Ivana Topić, učenica 8. A razreda. Ostatak ekipe činili su učenici:

Matea Rubić – 5. B

Christian Šilović – 6. B

Klara Bosnić – 7. B

Nakon tog dijela natjecanja najboljih 7 ekipa pristupilo je usmenom dijelu natjecanja. Naposlijetku, nakon zbroja svih bodova, ekipa OŠ «Mejaši» osvojila je najveći broj bodova te je proglašena pobjednikom Natjecanja. Državni Ekološki kviz održat će se u Primoštenu od 20. do 22. ožujka 2011.