> Eko škola

PROJEKTNI DAN -MASLINA

Autor: Marita Čaleta, 24. 5. 2018.

Povodom međunarodnog Dana planeta Zemlje učenici i učitelji Osnovne škole Mejaši organizirali su  projektni dan na temu MASLINA.

Maslina je više od stabla koje svojim plodovima hrani ljude. Zbog svojih je karakteristika postala simbolom mira, obilja, vječnosti, učenosti i zdravlja, a još od antičke Grčke simbolizira pobjedu.

Potaknuti značenjem ove biljke i u želji da još više nauče i saznaju o njenoj vrijednosti, učenici su pod mentorstvom svojih nastavnika proveli 37 radionica.

Pod više pogledajmo što su sve vrijedne ruke radile i mudre glave učenika naučile kroz svoje radionice.

Radionice po razredima

1.a ( učiteljica Daniela Leko )

MASLINA, ŠTO JE TO? (IZGLED STABLA MASLINE)

(Izrada masline od novina i krep papira, te ukrašavanje panoa)