> Eko škola

SKUPLJANJE OTPADNIH BATERIJA

Autor: Tome Kovačević, 5. 12. 2011.

Osnovna škola „Mejaši“ uključila se u veliku akciju skupljanja otpadnih baterija u osnovnim školama, koja će trajati do kraja 2012 godine.

U našoj školi su postavljena dva spremnika tj. zelene kutije za odlaganje otpadnih baterija. Ovim putem apeliramo na sve učenike da se uključe u ovu akciju te da potaknu i aktiviraju svoju užu i širu okolicu.

Ovu akciju je pokrenula tvrtka C.I.A.K u suradnji sa Fondom za zaštitu okoliša. Tvrtka C.I.A.K je vodeća tvrtka u Republici Hrvatskoj na području gospodarenja opasnim i neopasnim otpadom.

Akcija je usmjerena na ekološke grupe osnovnih škola sa ciljem edukacije učenika o pravilnom postupanju s otpadom i doprinosu očuvanju okoliša.

Potrebno je osvijestiti pojedince te užu i širu okolicu o ozbiljnom problemu onečišćenja okoliša koji nastaje nepravilnim postupanjem s ovim otpadom. Otpadne baterije koje su bačene u okoliš osim što narušavaju izgled određenog staništa one ispuštaju u svoju okolinu štetne i otrovne spojeve koje ugrožavaju biljne i životinjske vrste, a time i samog čovjeka.

Ekološku grupu po jedne škole u svakoj regiji - onu koja skupi najviše otpadnih baterija – tvrtka C.I.A.K. nagrađuje izletom u jedan od nacionalnih parkova Republike Hrvatske.

Možda Vam se ova akcija čini malim korakom u pobuđivanje svijesti oko zaštite okoliša, no ishod ove akcije od velike je važnosti z očuvanje okoliša i zdravlja svih nas.

Priloženi dokumenti:
Skupljanje_otpadnih_baterija.pdf (164.95 KB)