> Eko škola

SPLITSKE EKO ŠKOLE NA SAJMU SASO

Autor: Josipa Banić, 29. 10. 2012.

Od 24. do 28.10.2012. na splitskom Žnjanu održavao se 17. Međunarodni sajam SASO.

Među brojnim izlagačima, svoj štand imale su i splitske Eko škole (OŠ Žrnovnica, OŠ Slatine, OŠ Lučac, OŠ Gripe, OŠ Bol i OŠ Mejaši te DV Popaj) zajedno s eko kumom Čistoćom.

Svakog dana trajanja Sajma, priliku za predstaviti svoj rad i aktivnosti imala je po jedna Eko škola. Tako je prezentacijski dan naše Škole bio u četvrtak, 25.10. 2012.

Učenici su prikazali praktičan rad - izrada mozaika, a folklorna skupina naše Škole, sudjelovala je na zajedničkoj priredbi.

Također, tijekom svih dana u suradnji s eko kumom Čistoćom, provodila  se akcija "5 za 1". Naime, svatko tko je donio pet plastičnih vrećica u zamjenu bi dobio jednu platnenu.

1 PLATNENA VREĆICA U SVOM TRAJANJU

ZAMJENJUJE 1 000 PLASTIČNIH !!!