> Eko škola

22. travanja 2010. Dan planeta Zemlje

Autor: Gordan Lovrić, Mladenka Žuvan, 2. 5. 2010.

Ovo je datum kada bi se, ako već to ne radimo svakodnevno, trebali zapitati „Kuda ide plavi planet?“ Svijest o ekologiji se podiže svakog dana jer sve više uviđamo važnost nas i našeg korištenja usluga koje nam Zemlja obilato daje. A mi, umjesto da smo zahvalni na tim besplatnim darovima , kao što su čisti zrak, voda, sunce, bez kojih život ne bi postojao, nemarno iskorištavamo sve što nam se nađe na putu.

Da, promijenile su se vrijednosti pa nam je umjesto zajedništva, dobrote i prirode postalo važnije što više imati, posjedovati, iskorištavati. Ali cijena koju plaćamo je velika.

Svi mi možemo malim promjenama u načinu života pridonijeti očuvanju našeg plavog planeta. Energiju ne bismo trebali rasipati. Tako možemo ugasiti svjetlo kada izađemo iz prostorije, možemo koristiti platnene vrećice a što manje plastičnih, možemo češće koristiti bicikl i mnoge druge stvari, o kojima sve više čitamo i slušamo.

Kako smo jedna od pet eko škola u Splitu, uvijek vrlo rado sudjelujemo u aktivnostima koje pridonose buđenju svijesti o ekologiji. Ove godine smo na Rivi sudjelovali u obilježavanju Dana planete Zemlje sa našim folklornim sastavom kojeg vodi nastavnica iz glazbenog Branka Matić. “Ero s onoga svijeta“ uvijek je rado viđen program, a naši učenici su ga odlično otplesali. U programu su sudjelovale i druge eko škole i vrtići, a sve je bilo popraćeno i kamerama Kanala 5. Organizatori ove manifestacije su bili Udruga Sunce i Čistoća, koja je ekokum naše škole.

Foto album