"MALI EKOLOZI - VELIKE NAGRADE!"

Autor: Josipa Banić, 18. 6. 2016.

Trgovački lanac Emmezeta i Bioteka – udruga za promicanje biologije i srodnih znanosti treću godinu zaredom, organizirali su  nagradni natječaj „Mali ekolozi-  velike nagrade!“. Na natječaju su mogle sudjelovati sve osnovne škole na području Republike Hrvatske i osvojiti vrijedne nagrade!

Cilj ovoga natječaja je probuditi svijest o zaštiti okoliša i prirode među uĉenicima osnovnih škola na području Republike Hrvatske te potaknuti proaktivan stav u zaštiti okoliša i prirode kako bi doprinijeli odgoju odgovornih i samosvjesnih učenika koji će zaštitu okoliša i prirode smatrati prioritetnim ulogom za budućnost.

Na natječaj se moglo prijaviti u nekoliko kategorija, a učenici 5. C razreda s  projektom „Hotel za korisne kukce“, prijavili su se u kategoriji zaštita lokalne bioraznolikosti.

Nakon prijave projekta, učenici su prošli u drugi krug natjecanja, a zato su dobili i prigodne majice s natpisom "Ja sam mali ekolog".

Uslijedila je provedba Projekta, a odvijala se u četiri faze:

1. faza: Istraživanje: Što je hotel za kukce, što nam je potrebno za izradu, kako ga izraditi?
2. faza: Dogovor i  podjela zadaća oko prikupljanja materijala; prikupljanje potrebnog materijala
3. faza: Izrada nacrta hotela za kukce; izrada hotela za kukce
4. faza: Postavljanje hotela za kukce u školski vrt

Rezultate natječaja očekujemo u rujnu.