ŽUPANIJSKA SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA

Autor: Tome Kovačević, Božena Škarica, 4. 6. 2019.

24. svibnja 2019., u prodajnom centru Mall of Splitu, održala se Smotra učeničkih zadruga Splitsko - dalmatinske županije. Na Smotri su sudjelovale 32 učeničke zadruge te su se zadrugari potrudili pokazati i predstaviti bogatstvo kraja iz kojeg dolaze. Naša učenička zadruga predstavila je novu edukativnu igru „U potrazi za Dioklecijanom“, a rad zadruge predstavili su učenici 7. C razreda: Lucija Vrvilo, Klara Bikić i Marija Dedić. Nakon cjelokupnog vrednovanja, naša Zadruga je prikupila dovoljan broj bodova za osvojanje visokog trećeg mjesta. Zato će se zadruga „Lavanda“ predstaviti i na Državnoj smotri koja će se održati u Vinkovcima, u listopadu ove godine. Prvo mjesto ove godine pripalo je učeničkoj zadruzi „Ludrum“, dok je drugo mjesto pripalo učeničkoj zadruzi „Spli'ski đir“.

Svečanost  otvaranja započela je pjesmom i plesom te pozdravnom  naše ravnateljice Josipe Banić. Prisutne su  kratko pozdravili  Mate Omazić predstavnik Grada te pročelnika Službe za društvene djelatnosti, Tomislav Đonlić – privremeni pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehnički kulturu i sport u Splitsko – dalmatinskoj županiji kao i  Vesna Marović – viša savjetnica za poduzetništvo i učeničko zadrugarstvo u Agenciji za odgoj i obrazovanje, Blanka Horvat, tajnica Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva,  koji su istaknuli vrijednost očuvanja baštine i njegovanja tradicije  i kreativnosti kod djece.