Djeca rade tkanje u našoj školi

Autor: Mladenka Žuvan, 15. 3. 2018.

Trećaši u oviru dodatne nastave imaju radionice tkanja, šivanja, vezenja, kukičanja. Trenutno, učenici rade tkanje na osnovi sa okvirom, koje je izradio jedan tata. Voditeljica radionice je učiteljica Ivana Klarić.

Iskustva i istraživanja pokazuju da je povratak domaćinstva, te ručnog i iskustvenog rada u nastavu od ključne važnosti za mentalno zdravlje djece. Osim što se potiče kreativnost, koncentracija i smirivanje kod djece, također se uče praktične stvari koje trebaju u tijeku života, usavršava se fina motorika šake i prstiju i također, na taj način, se čuva  kulturna baština.

Kako na nižim, potrebno je i na višim razinama sveobuhvatnije uključiti ove aktivnosti u školski sustav.

Osnovna škola "Mejaši" Split / Mejaši 20, HR-21000 Split / www.os-mejasi-st.skole.hr / ured@os-mejasi-st.skole.hr