> O školi  > Natjecanja

MEĐUNARODNI FESTIVAL DJEČJEG STRIPA „PTIČICE U MREŽI“

Autor: Tome Kovačević, 9. 3. 2020.

U prostorijama Osnovne škole „Antun i Stjepan Radić“ Gunja, 29. i 30.11.2019. održana je manifestacija 4. međunarodni festival dječjeg stripa „Ptičice u mreži“, Gunja 2019. Na unaprijed raspisani strip-natječaj s temom prevencije ovisnosti i nasilja na internetu među djecom i mladima, djeca iz 64 osnovne škole i ustanove, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Srbije, poslala su više od 800 nacrtanih stranica stripa. Među njima nalaze se  i učenici četvrtog razreda naše škole: Luka Margeta, Stipe Peričić, Leona Grlić, Lana Mejremić, Emma Marić, Tessa Muratović, Lucija Vrsalović i Niko Barišić.

Njihov rad uvršten je među 40-ak nagrađenih mladih autora te će se tiskati u zbornik radova i biti izložen na više mjesta, u školama i knjižnicama.

Cijeli strip možete pogledati pod [više].

Od srca čestitamo mladim autorima na izvrsnom postignuću.

prof. Marija Burmaz

Ostale radove i popis nagrađenih na linku http://stripos.hr/portfolio/4-festival-djecjeg-stripa-pticice-u-mrezi-gunja-2019/

prof. Marija Burmaz

održat će se u srijedu, 24. travnja 2024., s početkom u 19:30 sati u maloj dvorani.