ON-LINE NASTAVA MATEMATIKE

Autor: Gordan Lovrić, 28. 3. 2011.

Danas, 28. ožujka 2011. je pokrenuta on-line nastava matematike za učenike sedmih razreda. Nastava se održava unutar portala  www.edu.hr a pomoću programskog paketa za izradu elektroničkih obrazovnih sadržaja te održavanje nastave na daljinu Moodle.

Matematički sadržaji tečaja prate nastavno gradivo osnovne škole, podjeljeni su po cjelinama u skladu s važećim kurikulumom.

Ciljevi tečaja su razvijanje matematičke kompetencije, što uklučuje sposobnost i volju za korištenjem matematičkih načina mišljenja i prikazivanja, ostvarujući na taj način očekivane ishode učenja definirane u Okvirnom nacionalnom kurikulumu.

Naročit je naglasak stavljen na razvijanje vještine učinkovitog korištenja tehnologije za rješavanje problema i matematičko modeliranje, te pristup matematičkim pojmovima koja se ne mogu doseći bez tehnologije.

Potiče se se kolaboracijsko učene, a sadržaji su prilagođeni za individualiziranu nastavu i maksimiziranje ishoda učenja kod svakog pojedinog učenika.

Autor i voditelj on-line nastave je

Gordan Lovrić, prof.
e-learning course designer