Nije neobično da su pisci neobični

Autor: Gordan Lovrić, Divna Šušić, 14. 4. 2011.

… rekao je književnik Tito Bilopavlović prigodom posjeta našoj školi. Susret se održao 7. travnja, u organizaciji nakladničke kuće Alfa.

Tito Bilopavlović (Slavonac po rođenju, a Imoćanin po korijenima) upriličio je za učenike zanimljivo druženje u kojemu je govorio o svome stvaralaštvu, ali i o potrebi za stvaranjem uopće.
Na početku programa poznatog gosta pozdravio je učenik Jozo Šarić govoreći pjesmu  «Moj tata pjesnik». Pisac je duhovito komentirao situacije iz kojih su se izrodile neke od njegovih pjesama. Govorio je o tome kako je znatiželja glavni pokretač razvoja i mladih i starih jer «dok smo znatiželjni i istražujemo, tada i rastemo i učimo». Ljubav je za njega «jedan od najvećih fizikalnih zakona jer zemaljsku kuglu ne održava nikakva fizikalna sila nego upravo ljubav».
Nastavni sat o poeziji brzo je protekao pa su mnoga pitanja naših malih novinara ostala neizgovorena. Oni kojima je ovaj susret bio poticajan, potražit će ono nedorečeno unutar korica pjesnikovih knjiga.

Divna ŠUŠIĆ