eTIMSS ISTRAŽIVANJE

Autor: Josipa Banić, 18. 2. 2019.

Tri četvrta razreda naše škole odabrana su za sudjelovanje u glavnom istraživanju eTIMSS 2019. (Trends in International Mathematics and Science Study – Međunarodno  istraživanje trendova u znanju matematike i prirodoslovlja). Projekt provodi Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja prema odobrenju Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Rezultati se prezentiraju skupno i nikada na razini pojedinačne škole, razreda ili učenika, a koriste se isključivo u znanstveno-istraživačke svrhe.

U nastavku vijesti, nalazi se Brošura iz koje možete dobiti više informacija.

TIMSS istraživanje osmišljeno je kako bi se donosioce odluka u obrazovanju upoznalo s rezultatima učenja i poučavanja iz matematike i prirodoslovlja na kraju razdoblja pohađanja  razredne nastave. eTIMSS 2019. treći je ciklus ovog istraživanja u kojem će sudjelovati hrvatski učenici. U njemu se prelazi s dosadašnjeg, „papir-olovka“ načina ispitivanja, na elektronički način provedbe na računalima i tabletima. Naša Škola jedna je od 200 osnovnih škola u Hrvatskoj koje su izbrane za sudjelovanje u glavnom istraživanju koje se provodi u školskoj godini 2018./2019.

Istraživanje TIMSS, kao i druga međunarodna istraživanja, važan su korak u tome kako bi bili bolje informirani o rezultatima učenika u Republici Hrvatskoj. Pomoću prikupljenih rezultata moguća je usporedba s rezultatima njihovih vršnjaka u drugim zemljama ili s vlastitim rezultatima iz prošlih ciklusa istraživanja, a sve u cilju unapređenja programa i nastavne prakse poučavanja.

Priloženi dokumenti:
T2019_eTIMSS_BROSURA_hrv.pdf (6.96 MB)