POSJET GRADSKOJ KNJIŽNICI MARKA MARULIĆA

Autor: Tome Kovačević, 20. 11. 2011.

Učenici drugih, trećih i četvrtih razreda posjetili su Gradsku knjižnicu Marka Marulića. Mjesec je hrvatske knjige u znaku stote obljetnice rođenja Grigora Viteza, učitelja i pisca radosnih i maštovitih pjesama za djecu.

Mališani su čitali u digitalnom obliku Vitezove pjesme: "Kako živi Antuntun", "Paun", i "Zašto ne bi", te njegove zagonetke koje su ozbiljno zainteresirale djecu. Na dječjem odjelu družili su se izuzetno zanimljivim i neobičnim trodimenzionalnim slikovnicama.

Saznali su koje radionice kroz cijelu godinu nudi Gradska knjižnica. Ukoliko se žele kolektivno učlaniti za grupu od 10 članova članarina iznosi 50,00 kuna.