PROSLAVA DANA ŠKOLE

Autor: Tome Kovačević, Mislava Kvasina, Ivana Burić, Marija Burmaz, 12. 5. 2021.

13. svibnja dan je kada se slavi blagdan Uzašašća. No, u našoj je školi to poseban dan. To je dan kad uz blagdan slavimo i Dan Škole.

Svake ga godine posebno proslavimo, uz priredbe, igrokaze, pohvale i nagrade najuspješnijim učenicima, a to sve poprate i roditelji te drugi uzvanici naših Mejaša.

No, ove je 2021. godine proslava Dana Škole zamijenila svoje tradicionalno i dobro poznato ruho u drugačije izdanje - virtualno izdanje. Poštujući epidemiološke mjere, a opet ne zaboravljajući taj poseban dan, učenici i djelatnici Škole posebno su se pripremili kako bi i ove godine svečano proslavili Dan Škole.

Pod [više] pročitajte i pogledajte što su sve učenici pripremili za virtualnu proslavu Dana Škole te kako je obilježen Dan Škole u 2.e razredu.

Virtualnu proslavu Dana Škole vodile su lutkice, kojima su glasove posudili učenici Mia Baškarad i Roko Vidović iz 5. c razreda, a koje su redom najavljivale učeničke igrokaze, recitacije, Mali zbor naše škole, plesnu točku te likovne radove naših učenika.

4. b razred je pod vodstvom učiteljice Ljubice Šimac izveo igrokaz naziva Bolest. Učenici 2. b razreda izveli su čak dvije recitacije pod budnim okom svoje učiteljice Marije Vukušić. Mogla se vidjeti i čuti pjesma Sreća učenika 3. b razreda učiteljice Maje Kamber, dok je Mali zbor pod vodstvom učiteljice Katije Lučić otpjevao pjesmu Nek' svud ljubav sja. Najveće brige svakoga učenika prikazali su učenici 2. e razreda pjesmom Ocjene. Zvukove skladbe Hello Django prikazao je plesom 1. a razred učiteljice Marine Brničević Stanić, a priču o simpatijama 1. d razred s učiteljicom Jasminkom Martinić Cezar. Želje svih učenika još su jednom izrazili učenici 3. b razreda pjesmom Dječje želje, a učiteljica Maja Bušić ponosno je prikazala likovne radove svojih učenika.

Virtualnu je proslavu zaključio Školski zbor otpjevavši školsku himnu.

Novinarska skupina

Pogledajte i video kako je obilježen Dan Škole u 2.e razredu