VIRTUALNA ZBIRKA DJEČJIH RADOVA „MOJ SV. DUJE“

Autor: Josipa Banić, 7. 5. 2021.

Sudamja (Su = sveti i damja = Dujam) naziv je višestoljetnog tradicionalnog blagdana svetog Dujma, u narodu zvanog fešta svetoga Duje ili fjera svetog Duje, koja se tradicionalno u Splitu održava svakog 7. svibnja. Tom manifestacijom obilježava se ujedno i Dan grada Splita.

Učenici naše Škole, i ove godine su se odazvali pozivu Slobodne Dalmacije te su sudjelovali u obilježavanju Dana Grada stvaranjem virtualne zbirke radova „Moj Sv. Duje“.

Na sljedećem linku nalaze se  virtualni dječji radovi povodom Sv.Dujma, među kojima su i radovi učenika naše Škole: