PARK ŠUMA MARJAN

Autor: Tome Kovačević, Ivana Gojsalić Boban, 8. 6. 2021.

Sigurno redovito na internetskim portalima, televiziji i radiju čujete o životu naših pjevača i nogometaša, da ste upoznati s objavama domaćih i svjetskih influencera na Tik Toku i Twetteru. U moru informacija i ubrzanom ritmu svakodnevnice odraslima se  dogodi da zaborave na prirodu iz koje smo potekli i kojoj se uvijek vraćamo.  Jedan od simbola našeg grada u kojem odmaramo oči na njegovim zelenim proplancima, u kojem udišemo svježi zrak, u kojem provodimo vrijeme sa svojim najmilijima je Park šuma Marjan.

Povodom Dana zaštite prirode i Međunarodnoga dana biološke raznolikosti, našu su školu posjetili djelatnici Park šume Marjan te našoj knjižnici donirali Ekološki bonton i poučnu priču za djecu Volimo Marjan. Pod [više] pogledajte slike i saznajte više o knjižici Ekološki bonton i priči za djecu Volim Marjan.

Potaknuti činjenicom da je Marjan bolestan, da u zadnje vrijeme jako kašlje, te da njegova predivna zelena boja blijedi i krošnje drveća nestaju, nastala je knjižica Ekološki bonton i priča za djecu Volim Marjan.

Glavni su junaci priče stanovnici Marjana, ptice Toma i Frane.  Primijetili su da se Marjan mijenja i da je njihov dom u sve gorem stanju. Frane i Toma nas poučavaju da je Marjan najveća zelena površina u gradu Splita. Srastao je sa Splitom i njegovim stanovnicima. Krije nekoliko predivnih crkvica, uvala, pješačkih staza, pruža mir i zadovoljstvo svim svojim posjetiteljima. Frane i Toma  žele sačuvati Marjan za buduće generacije. Kako bi uspjeli u tome naumu, potrebno je osvijestiti sve učenike grada Splita, njihove roditelje te naše turiste koji nas posjećuju. Franin i Tomin zadatak nije nimalo lagan i očuvat će Marjan jedino ako im svi pomognemo.

Zahvaljujemo se djelatnicima Park šume Marjan što su nas posjetili i poklonili nam knjige. Osim što slikovnicu Volimo Marjan možete pronaći u Centru za posjetitelje Park šume Marjan, sada ih možete pronaći i u knjižnici naše škole.