SVEČANA PODJELA SVJEDODŽBI OSMAŠIMA

Autor: Valerija Bašić, Tome Kovačević, 12. 7. 2021.

U srijedu 30. lipnja ovogodišnji učenici osmih razreda dobili su svoju posljednju osnovnoškolsku svjedodžbu, svjedodžbu osmoga razreda. Kratki prigodni program, zbog epidemioloških okolnosti nešto kraći i drugačiji nego dosadašnji, održao se u 9 sati za učenike smjena A te u 10 sati za učenike smjene B u maloj dvorani škole.

Pod [više] pročitajte i pogledajte slike s prigodnog programa kroz koji su nas vodile učenice 7.d razreda Sara Kegalj i Marija Tomičić.

Nakon nekoliko uvodnih riječi pozvale su ravnateljicu Josipu Banić da se obrati našim osmašima. Rekavši im da se ne boje prekretnice na kojoj se nalaze jer je svaki kraj ujedno i početak nečega novoga, da sa sobom ponesenu najljepše uspomene i da svoja buduća znanja i iskustva grade na onim već stečenima u osnovnoj školi, Ravnateljica je na kraju svog obraćanja osmašima poželjela uspjeh u daljnjem školovanju, sreću u životu te da, prije svega, (p)ostanu dobri ljudi.

Nakon lijepih i ohrabrujućih riječi, Ravnateljica je dodijelila i nagrade Učiteljskoga vijeća učenicima osmih razreda koji su ostvarili odličan uspjeh s prosjekom većim od 4.76 tijekom cijelog školovanja. Tu su nagradu dobili: Tea Jović (8.a), Ivona Mandalinić (8.a), Iva Milardović (8.a), Jere Babić (8.b), Filipa Čondić – Kapetanov (8.b), Dorotea Kegalj (8.b), Kuzma Krstinić (8.c), Roko Zorica (8.c), Iva Guć (8.d), Ilonka Hržić (8.d), Ljubica Rajčić (8.d), Ante Šimac (8.d) i  Renea Zubanović (8.d).

Zbog ostvarenog trećeg mjesta na županijskom Natjecanju iz Tehničke kulture  u kategoriji Elektrotehnika, Učiteljsko vijeće dodijelilo je nagradu i učeniku 8.d razreda Alojzu Bilošu.

Za kraj, osmašima smo poželjeli sve najbolje, nadajući se da će ih kroz daljnje životne izazove voditi stihovi pjesme Tvoja staza pjesnika Ratka Zvrka koje su nam recitirale učenice 6.d razreda Katarina Munitić i Tina Ravlić.

Nažalost, zbog već navedenih neuobičajenih okolnosti u kojima živimo, osmaši se nisu imali priliku oprostiti od svih svojih učitelja svojim kreativnim uradcima (od sastava i pjesama do smiješnih video kolaža svojega školovanja) u programu svečane podjele svjedodžbi. Zato su svoje osjećaje, misli i uspomene koje će sa sobom ponijeti iz osnove škole, podijelili sa svojim razrednicima u nešto privatnijoj atmosferi svojih učionica.

I ovom prilikom, još ćemo jednom našim osmašima poželjeti uspjeh u daljnjem školovanju i svu sreću na životnom putu!