SMANJENJE OTPADA OD HRANE

Autor: Marija Petričević, Daniela Leko, Ljubica Šimac, Tome Kovačević, Nikolina Trogrlić, Maja Hajder, 11. 10. 2021.

Da hrana nije otpad nego dragocjen izvor koji treba razumno koristiti i čiji se višak također može upotrijebiti pokazali su učenici prvih razreda. U edukativnoj radionici "Smanjenje otpada od hrane" učenici su naučili kako se treba odnositi prema hrani te na koji način svatko od nas može pridonijeti smanjenju te vrste otpada i tako pomoći cijelom planetu. Dobre se navike usvajaju od malih nogu i zato je ovaj događaj još važniji. Da bi s članovima obitelji mogli ponoviti kako se valja ponašati s hranom, učenicima su podijeljene slikovnice "Kako su Dora i Mario spasili hranu". Slikovnicu smo čitali na satu te je ona i bila poticaj za izradu likovnih radova koje možete pogledati pod [više]. Uz pomoć ove poučne slikovnice naši prvaši znaju da hrana nipošto nije otpad.

Učenici prvih razreda i učiteljice

1.a Daniela Leko

1.b Ljubica Šimac