TERENSKA NASTAVA PETIH RAZREDA – MARJANSKE CRKVICE

Autor: Tome Kovačević, Marija Zubin, 2. 11. 2021.

U utorak 26. listopada učenici petih razreda uputili su se u obilazak marjanskih crkvica u pratnji svojih razrednika, te profesora  vjeronauka i povijesti. Dan je bio vedar i sunčan, idealan za šetnju prirodom, što nas je jako veselilo!

Pod [više] pogledajte fotografije foto skupine naše škole i pročitajte koje smo sve crkvice posjetili.

Naša prva stanica bila je crkva i samostan sv.Frane gdje nas je župnik fra.Martin upoznao s bogatom kulturno umjetničkom baštinom crkve.

Šetnju smo nastavili prema crkvici sv.Mikule te se Senjskom ulicom uspeli do Prve vidilice gdje su nas s prigodnim poklonima i korisnim materijalima dočekale edukatorice park šume Marjan, hvala im na tome!

Posjetili smo zatim crkvicu sv. Nikole, sv. Jere te crkvu Gospe od sedam žalosti s kojima su nas upoznali nastavnici povijesti, zemljopisa i vjeronauka, ali i sami učenici koji su se potrudili istražiti mnoge zanimljive detalje o crkvama.

Svi smo bili oduševljeni prekrasnim pogledom i kulturnim bogatstvom našeg grada. Šetnju smo nastavili prema Zvončacu jednom od najljepših splitskih parkova u kojem smo ostatak vremena proveli u igri i druženju. Priroda,sunce,svjež zrak i nova saznanja učinila su ovaj dan posebnim!

Posebno se zahvaljujemo našoj skupini fotografkinja koje su pod vodstvom nastavnice Zore Čatipović popratile ovaj dan predivnim fotografijama.

Fotografkinje: Ema Pejić, Laura Bedrica, Lea Peko Lončar, Anamarija Laštre i Lora Krivošija