NATJECANJE UČENIKA OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA U RJEŠAVANJU SUDOKU ZADATAKA

Autor: Ivana Tokić, 5. 11. 2021.

Hrvatska Mensa, uz potporu Agencije za odgoj i obrazovanje, organizirala je u ponedjeljak, 25. listopada, školsku razinu Sudoku natjecanja. Više od 5 000 djevojčica i dječaka u više od 300 osnovnih i srednjih škola diljem Hrvatske natjecalo se u rješavanju Sudoku zadataka.

Pod [više] pročitajte više o projektu i rezultatima naših učenika na natjecanju.

Na školskoj razini Sudoku natjecanja za osnovne i srednje škole, učenici su se borili za odlazak na Regionalno natjecanje, koje će se održati 13. studenog u četiri najveća hrvatska grada, a s kojih najbolji putuju u Vodice na Državno natjecanje koje će se održati 4. prosinca.

Projekt Sudoku natjecanja planiran je s ciljem razvoja vještine rješavanja logičkih i problemskih zadataka kod djece i mladih te mogućnosti izbora talentiranih natjecatelja juniorske reprezentacije koji će sudjelovati na svjetskom prvenstvu World Sudoku Championship.

U našoj školi sudjelovala su ukupno 22 učenika, od 2. do 6. razreda, od kojih su se na regionalno natjecanje plasirali Petra Leben, Roko HarašićZvonimir Andrijanić, Niko Barić Lovre Čepo.

Čestitamo svim učenicima na postignutim rezultatima na školskom natjecanju, a učenicima koji će sudjelovati na regionalnom natjecanju želimo puno sreće i točno riješenih zadataka.