OBILJEŽEN DAN SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA I ŠKABRNJE

Autor: Tome Kovačević, Mislava Kvasina, 23. 11. 2021.

Naša se država četiri godine, tijekom Domovinskoga rata, branila od neprijatelja. Najviše su pogođeni naši gradovi Vukovar i Škabrnja, u kojima su stvarale brojne ljudske žrtve. Porušeni su mnogi spomenici dok su se pojedini uspješno oduprli uništenju, poput vukovarskoga Vodotornja.

U spomen na brojne stradalnike, koji su ostajali i bez svojih domova, u našoj se domovini 18. studenoga obilježava Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Školski je zbor, na čelu s učiteljicom Antonelom Burić, zajedno s Dramsko-recitatorskom grupom, koju je vodila učiteljica Ivana Burić, upriličio prigodni program na školskome razglasu. Program su započeli učenici Marino Reljanović, Gabrijela Drlje, Marija Tomičić i Lara Čizmić recitiranjem stihova pjesme Stoji grad nakon čega su slušatelje prisjetili važnosti obilježavanja ovoga dana. Učenici su podsjetili slušatelje na prošlost Vukovara i Vučedolsku golubicu kao znak mira, a onda su se mogli čuti zvuci pjesme Vukovar, Vukovar.

Program je završen domoljubnom pjesmom klape naše škole Mojoj lijepoj zemlji Hrvatskoj.

Pod [više] pogledajte fotografije i poslušajte zbor i klapu naše škole s pjesmama "Mojoj lijepoj zemlji Hrvatskoj" i "Vukovar".

Klapa OŠ Mejaši - Mojoj lijepoj zemlji Hrvatskoj

Zbor OŠ Mejaši - Vukovar