SEDMA NOĆ MUZEJA

Autor: Tome Kovačević, 24. 1. 2012.

Hrvatsko muzejsko društvo organizator je tradicionalne, sedme Noći muzeja, koja će biti održana u petak, 27. siječnja 2012., od 18 sati do sat iza ponoći. U više od 100 hrvatskih muzeja, galerija i ustanova u kulturi obavljaju se završne pripreme kako bi ta prestižna kulturna manifestacija dosegla - a možda i nadmašila ! - prošlogodišnji rekord od 314.659 posjetitelja.

Atraktivne izložbe, ali i popratna događanja - pedagoške radionice, predavanja, okrugli stolovi, stručna vodstva, performansi, recitali i koncerti, filmske projekcije, modne revije, prigodne prodaje kataloga, promidžbenog materijala i suvenira, aukcije, pričaonice i glazbene slušaonice, promocije i prezentacije te druženja s umjetnicima i donatorima - jamačno će privući brojnu publiku 27. siječnja 2012. godine, od 18 sati do sat iza ponoći, kad će biti održana Noć muzeja 2012.

U ovogodišnju akciju "Noć muzeja" uključuje se i Zvjezdano selo Mosor! Manifestacija će biti upriličena u petak, 27. siječnja u večernjim satima. Program ZSM-a, pod naslovom "Umjetnost pod zvijezdama", bit će izveden u zvjezdarnici na mosorskom vrhu Makirini.