OBILJEŽAVANJE DANA MATERINSKOGA JEZIKA

Autor: Tome Kovačević, Ivana Burić, 20. 2. 2023.

Dan materinskoga jezika obilježava se 21. veljače 2023. Drugi dio zimskih praznika preduhitrio nas je te smo taj dan odlučili obilježiti u četvrtak, 16. veljače. Učenici su se danima pripremali birajući manje poznate riječi za školski plakat. Svi su učenici bili pozvani pogledati izloženi plakat i pogoditi značenje izabrane riječi. Time smo htjeli ukazati na različitost, a time i bogatstvo, našega jezika. Pod [više] pogledajte fotografije.

No, plakat je imao i još jednu svrhu. Služio je kao i zadatak u natjecateljskom kvizu o poznavanju jezika.

Skupine učenika natjecale su se u poznavanju informacija  o povijesti jezika, pravopisu, sklapanju poslovica i poznavanju značenja izloženih riječi.

Kviz je okupio učenike od petoga do osmoga razreda, a najuspješnija skupina otišla je kući sa slatkim poklonima. Nadamo se da će ove aktivnosti i dalje privlačiti učenike te, kroz igru, širiti znanje i zanimanje za materinski jezik.