24. GRADSKO NATJECANJE MLADIH HRVATSKOG CRVENOG KRIŽA

Autor: Lidija Brkan, 6. 3. 2023.

U OŠ Ravne Njive 4. ožujka održano je gradsko Natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa u Splitu. Sudjelovalo je 14 ekipa, šest srednjih škola i osam osnovnih škola. Našu školu su predstavile učenice Katarina Munitić (8.b), Karla Erceg (8.a), Lea Peko Lončar (8.a), Lora Krivošija (8.a), Ema Pejić (8.a). Osvojili smo 2. mjesto u kategoriji podmladak. Bravo cure!

Natjecanja mladih Hrvatskog Crvenog križa od samog početka su mjesta učenja o pokretu Crvenog križa, odgoja za humanost s ciljem odgoja na polju solidarnosti, humanosti, međusobnog pomaganja, poštivanja, unapređenja i zaštite zdravlja i naravno mjesto druženja i sklapanja novih prijateljstava. Natjecanje je trajalo od 9.30 do 13 sati, a sastojalo se od provjere teoretskog znanja putem pisanog testa te praktične provjere znanja iz pružanja prve pomoći na radilištima.

Uz djelatnike Crvenog križa sudjelovalo je i veliki broj volontera, sudci i povjerenici Crvenog križa u školama.

prof. Dijana Mihanović