UČENICI OŠ MEJAŠI SNIMILI PJESMU I VIDEOSPOT „VRIDILO SE RODIT“

Autor: Antonela Burić, Lidija Brkan, 20. 3. 2023.

U okviru projekta „Vridilo se rodit“ u Trgovačkom centru "Joker" promoviran je videospot prve Hajdukove dječje pjesme "Vridilo se rodit" autorice Vjekoslave Huljić i Hane Huljić Grašo. Promocija se održala na dan kada su Juniori Hajduka sudjelovali u četvrtfinalu Lige prvaka u Dortmundu. Pjesmu su izveli učenici OŠ "Mejaši", voditelj Radio Dalmacije Siniša Garbin i plesačice Talent Studija M.

Učenicima naše škole pripala je čast snimiti cijelu pjesmu te ovim putem zahvaljujemo Hani Huljić Grašo i HNK Hajduk Split na ukazanom povjerenju, a ravnateljici Josipi Banić na podršci u projektu. Vokalni dio otpjevali su učenici petih razreda: Arjon Tahiri, Ante Zekić, Petar Šarić, Nikol Rakela, Tonka Ćapin i Kristina Leventić. Pjesma je snimljena u studiju Tomislava Mrduljaša uz tonskog snimatelja Hrvoja Domazeta. Antonela Burić, učiteljica Glazbene kulture, uvježbavala je i pratila učenike u njihovim glazbenim koracima.

Videospot se snimao dva dana, a u videospotu su, uz spomenute učenike, sudjelovali članice i članovi školskog zbora i klape: Rafaela Burnać, Marta Tomas, Gabrijela Tomasović, Ema Žilić, Ana Mušura, Lana Bobanac, Paola Ugrin, Emanuela Prgomet, Zdenka Bakić Fernandez, Matej Popović, Leon Rakela, Nino Papić, Daniel Delić,  Karla Erceg, Laura Bedrica i Sara Bikić. Uz zbor i klapu s ponosom ističemo kako su u videospotu sudjelovala još tri učenika naše škole, a koji pripadaju mlađim pionirima HNK Hajduk Split: Ivan Burić, Anthony Tukić i Marin Matas.

Prilikom prezentacije kampanje članica Uprave HNK Hajduk Marinka Akrap obratila se s nekoliko prigodnih riječi iz kojih izdvajamo: „Posebna zahvala ide i autoricama stihova i glazbe dječje pjesme "Vridilo se rodit", Vjekoslavi Huljić i Hani Huljić Grašo, Siniši Garbinu s Radio Dalmacije, Antoneli Burić, profesorici Glazbene kulture OŠ Mejaši, i njenim učenicima, Marini Đurović Ćelić voditeljici Talent studija M i plesačicama studija te svima koji su sudjelovali u izradi prekrasnog videospota.“

Potpora mladih srca i glasova našim mladim talentima daje nam nadu i vjeru da odgajamo i razvijamo generacije talentirane djece koja vjeruju u jedinstvo i podršku jedni drugima.

Videospot možete pogledati na sljedećem linku: https://youtu.be/x66-v8wviZI.