SVJETSKI I EUROPSKI TJEDAN NOVCA U OSNOVNOJ ŠKOLI MEJAŠI (radionice za učenike petih razreda)

Autor: Ivana Burić, Lidija Brkan, 25. 4. 2023.

Financijska pismenost postala je jedna od značajnijih potreba u današnjem svijetu. Važnost odgovornog i mudrog raspolaganja novcem ogleda se i u činjenici da se i ovog ožujka, od 20. do 26., obilježavao Svjetski i Europski tjedan novca. Tim smo povodom u našoj školi organizirali radionice za učenike petih razreda.

Naša gošća i predavačica, gđa Nikolina Ergović iz Erste banke, pripremila je prigodnu prezentaciju i zadatke da, na zanimljiv i prilagođen način, upozna djecu sa strukturom i načinom funkcioniranja banke; pojmovima ulaganja, štednje, depozita i financijskog planiranja. Učenici su pažljivo slušali i pamtili sve upute i objašnjenja, a na kraju i pripremili  pregršt pitanja na koje je gošća spremno i rado odgovarala.

Sada je učenička riznica znanja bogatija pojmovima koji će im sigurno pomoći u budućim financijskim odlukama.