40 GODINA NAŠE ŠKOLE

Autor: Rita Karačić, Lidija Brkan, 26. 5. 2023.

Naša je škola obilježila 40 godina svoga postojanja. Da bismo obilježili taj veliki datum, učenici su naše škole sa svojim učiteljima pripremili prigodan program, održana su sportska natjecanja među učenicima i posadili smo stablo žižule u školskom vrtu. Održane su ukupno četiri predstave za učenike i jedna za djelatnike škole.

Prva predstava za učenike predmetne nastave ''B'' smjene održana je u ponedjeljak 15. svibnja 2023. u 13.30 sati, a za učenike predmetne nastave ''A'' smjene u utorak 16. svibnja 2023. u 13 sati. Predstave su održane u maloj dvorani, a voditelji programa bili su Toma Čutura (6. d) i Nina Crvelin (6.d). Točke koje su učenici izveli na predstavama:

1. ,,Lijepa naša domovino''- pjevala je učenica Petra Pribisalić (6.d) uz klavirsku pratnju Ivana Loze (6.d)
  2. Igrokaz ''Nekad i sad''- izveli učenici dramske skupine voditeljice Valerije Bašić
  3. Tradicijska pjesma ''Čiribiribella'' - Školska klapa
  4. Recitacija ''Tvoja škola''- izvele učenice Nika Lei Gotovac (6.d) i Lana Burica (6.d)
  5. Monolog iz epskog djela ''Matematika i poslovice''- izvela Petra Pribisalić (6.d)
  6. Tradicijske pjesme ''U našeg Marina i Diridonda''- Grgo Žamić (7.d) na saksofonu uz pratnju učiteljice Antoneea Burić na klaviru
  7. Pjesma ''Vridilo se rodit''- školski zbor i učenici 5.b i 5.c razreda
  8. Školska himna- školski zbor

Petra Pribisalić (6.d) i Ivan Lozo (6.d)

Igrokaz ''Nekad i sad''- dramska skupina

Grgo Žamić (7.d) na saksofonu i učiteljica Antonela Burić na klaviru

''Čiribiribella'' - Školska klapa

Prva predstava za učenike razredne nastave ''A'' smjene, posebnu skupinu i učenike 1.a i 1.b razreda održana je u srijedu 17.05.2023. u 10:45 sati, a za učenike razredne nastave ''B'' smjene i učenike 1.c, 1.d i 2.d razreda održana je u srijedu 17.05.2023. u 14:30 sati. Program su vodile učenice Tonka Petričević (4.e) i Petra Dajak (4.e). Točke koje su učenici izveli na predstavama:

1. Igrokaz ''Tajna'' – izveli učenici 4.e razreda
  2. Recitacija ''Nestašna djeca- izveli učenici 3.d razreda
  3. Mali zbor: ''Šaputanja''
  4. Recitacija ''Čemu što služi''- izveli učenici 2. b razreda
  5. Plesna točka ''Happy''- izveli učenici  3.a
  6. Recitacija ''Petica i jedinica ''- izveli učenici 2. b razreda
  7. Recitacija ''Kraj školske godine''- učenici 3.d razreda

Tonka Petričević (4.e) i Petra Dajak (4.e)

Mali zbor: ''Šaputanja''

''Kraj školske godine''- učenici 3.d razreda

Predstava za djelatnike škole održana je u četvrtak u 18. svibnja 2023. u 18 sati, a poslije predstave je bio i prigodni domjenak u prostorijama škole. Program za tu predstavu sastavljen je od točaka iz predstava za razrednu i predmetnu nastavu, uz pozdrav ravnateljice škole svima prisutnima i predstavljanje Vremenske crte- projekta za četrdesetu obljetnicu škole. Redoslijed izvođenja točaka:

2. Ravnateljica Josipa Banić- Dobrodošlica svim prisutnima u publici
  3. Igrokaz ''Nekad i sad''- izveli učenici dramske skupine voditeljice Valerije Bašić
  4. Mali zbor: ''Šaputanja''
  5. Recitacija ''Tvoja škola''- izvele učenice Nika Lei Gotovac (6.d) i Lana Burica (6.d)
  6. Tradicijska pjesma ''Klinček stoji pod oblokom''- izvela učenica Domina Žamić na violini uz klavirsku pratnju učiteljice Antonele Burić
  7. Recitacija ''Nestašna djeca- izveli učenici 3.d razreda
  8. Pjesma ''Vridilo se rodit''- školski zbor i učenici 5.b i 5.c razreda
  9. Školska himna- školski zbor
  10. Prezentacija projekta ''Vremenska crta OŠ Mejaši''/ presjek 40 godina škole- predstavila Rita Karačić

Ravnateljica Josipa Banić

''Tvoja škola''- Nika Lei Gotovac (6.d) i Lana Burica (6.d)

Školski zbor

Knjižničarka Rita Karačić

Sportska natjecanja održana su u četvrtak 18. svibnja 2023. u školskoj dvorani.  Prvo je održano natjecanje u graničaru od 15:00 do 15:30, a pobjednici su bili učenici 3. a  razreda.  Za vrijeme odigravanja utakmica, učenici razredne nastave bili su na teleskopskim tribinama (tribinama uz teren) sa svojim učiteljicama.

3.a - pobjednici u graničaru

Natjecanja za učenike predmetne nastave održana su po slijedećem rasporedu:

Nogomet:

1. 15:30 - Smjena ''A'' 5. razredi – Smjena ''B'' – 5. razredi
  2. 16:10 - Smjena ''A'' 6. razredi – Smjena ''B'' 6. razredi
  3. 16:45 - Smjena ''A'' 7. i 8. razredi – Smjena ''B'' 7. i 8. razredi

Odbojka:

1. 15:30 - Smjena ''A'' 5. i 6. razredi – Smjerna ''B'' 5. i 6. razredi
  2. 16:30 - Smjena ''A'' 7. i 8. razredi – Smjena ''B'' 7. i 8. razred

Učenici predmetne nastave smjene ''A'' bili su na gornjim sjevernim tribinama, a smjene „B“ na gornjim južnim tribinama. Pobjednici utakmica bili su:

Nogomet:

1) Smjena ''B'' smjena 5. razred

2) Smjena ''B'' smjena 6. razred

3) Smjena ''B'' 7. i 8. razred

Odbojka:

1. Smjerna ''B'' 5. i 6. razredi
  2. Smjena ''B'' 7. i 8. razred

I u našem vrtu posađeno je stablo žižule i stavljena je pločica koja svjedoči kada je stablo posađeno, a sadili su ga učenici 5. d razreda sa učiteljicom Maritom Čaletom.

Učenici 5.d razreda