NATJECATELJI DRŽAVNOG NATJECANJA IZ INFORMATIKE NA PRIJEMU KOD ŽUPANA SDŽ

Autor: Lidija Brkan, 3. 7. 2023.

U ponedjeljak 5.lipnja 2023. učenike i mentore osnovnih i srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije, koji su sudjelovali na Državnom natjecanju iz informatike, u zgradu je županije primio naš župan Blaženko Boban. Među 17 učenika koji su stigli u zgradu bio je i naš učenik Toma Žižić (5.a) koji je osvojio izvrsno 3. mjesto u kategoriji Digitalne kompetencije (5. razred) zajedno sa svojom mentoricom Karlom Zlomislić.

Iznimno sam zadovoljan i sretan i nedavno sam rekao – nije dovoljno biti dobar, treba biti izvrstan. To su riječi našeg selektora Zlatka Dalića koji je uistinu izvrstan. To su ovi mladi ljudi ovdje skupa sa svojim mentorima. Izvrsni su. Ove godine na državnim natjecanjima 20 djece se plasiralo među prvih 10, od toga njih 7 je među prvih troje, a imamo čak tri prvaka RH sa područja SDŽ. Kako ne bih bio sretan i zadovoljan. Nadam se da će oni biti EDIT-ovci, da će biti nositelji informatičkih aktivnosti na području SDŽ“, rekao je župan Boban.

Učenicima su na kraju uručene pohvalnice i prigodni pokloni.

Karla Zlomislić, učiteljica informatike